Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığının Önemi Nedir?

Çocuklarımız, kitaplar sayesinde düşünmeyi ve etrafında olan olayları sorgulamayı onlara farklı açıdan bakmayı öğrenir. Kitap okuma alışkanlığına sahip olan çocukların dil gelişimi sorunsuzca sağlanırken, okul başarıları ve özgüvenleri de olumlu yönde etkilenir. Kitap okuma, alışkanlık haline geldiğinde iletişim becerileri gelişen, şiddete daha az başvuran eleştirel sorgulayıcı ve yaratıcı birey olunmasını sağlar. 

Kitap; çocukların dil becerisini geliştiren, onları duygusal, bilişsel, ahlaki ve ruhsal açıdan geliştiren en mühim araçtır. Biz de kitap kutularımızda, çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandıracak eğitici ve öğretici kitaplar bulundururuz. Bu kitaplar sayesinde çocuklarımız, hem eğlenir hem de öğrenirler. Sadece kitaplar da değil eğitici içeriklerimiz çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerine yardımcı olur. Bu içerikler sayesinde sizlerin de çocuğunuzla iletişiminiz gelişir.  

Kitap okuma alışkanlığına sahip olan çocukların kelime dağarcığı diğerlerine nazaran çok daha fazla gelişir. Kitap okuyan çocuklar kendilerini kitabın içinde hayal eder. Dizilerden, çizgi filmlerden ziyade kitaplarla dost olan çocuklar rahatlıkla empati yapabilir. Bu sayede kitap okuma alışkanlığına sahip olan çocuklar kendi dünyalarının kapılarını aralar. Biz de her ay kutularımıza, çocuklarınıza yepyeni ve masum bir dünyanın kapılarını aralayan kitaplar seçeriz.

Çocuklarınıza her ay kargolanan kutularımızla çocuklarınız rahatlıkla okuma alışkanlığı kazanır. Sürpriz hediyelerin ve eğlenceli içeriklerin bulunduğu kitap kutularımız sayesinde çocuklarınız kitaplara olan ilgisini kaybetmez.

Kutularımızla Çocuklarınıza Kitap Okumayı Sevdirin!

Ailelerin en büyük endişesi kuşkusuz çocuklarının kitap okuma alışkanlığına sahip olup olmayacağıdır. Bu endişelerinden ötürü onlara kitap okuma alışkanlığı kazandıracak tavsiyeler, yöntemler ve çözümler ararlar. Bu çözümler aranırken unutulmamalıdır ki çocuklarınıza kitap okuma alışkanlığı kazandırırken kitaplar bilinçsizce seçilmemelidir. Çocuğunuzun okuyacağı her kelime onun bilinçaltına işleyecek ve karakterinin oluşmasında bir çakıl taşı olacaktır.

Çocuklarınıza uzman pedagogların önerdiği kitaplar ve oyunlar ile kitap okuma alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Her ay detaylıca yapılan araştırmalar sonucu kitaplarımızı seçer ve eğlenceli kutularımızı oluştururuz. Bu sayede çocuklarınız bilinçsiz seçimlere, faydasız kitaplara maruz kalmaz. Doğru bilgileri eğlenerek öğrenirken kitap okuma alışkanlığına da sahip olur.

Siz de her ay düzenli olarak kargolanan kitap kutularımıza abone olarak çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Özenle ve çocuklarınızın dikkatini çekecek şekilde paketlenen kutularımız hem onları sevindirecek hem de eğitimlerinin ilerlemesine katkıda bulunacaktır. Detaylı bilgi sahibi olmak ve ayın kutusunu incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.