Çocukitap'aHoşgeldiniz

Çocukitap ailesi olarak ülkemizde kitap okumanın öneminin yeterince anlaşılmadığını düşünüyoruz. Dünyaya yeni bir vizyon katan, değişimi beraberinde getiren başarılı insanların aslında tek bir ortak özellikleri var; kitap okumak.

Bu farkındalığa ulaştıktan sonra bilimsel araştırmalar ışığında kitap okumanın sayısız faydası olduğunu gördük. Özellikle erken yaşta kitap okumanın çocuk gelişimi açısından vazgeçilemez bir yapıtaşı olduğunu fark ettik. Çocuklara kitap okumanın önemini anlatmak ve onlara bu alışkanlığı kazandırmak için de bu sorumluluğu üstlendik. İşte Çocukitap’ın hikayesi böyle başladı. Çocuklarımızı doğru yaşta doğru kitaplar ile buluşturabilmek için en doğru ekibi bir araya getirmeye karar verdik.

Çocuklarla en çok vakit geçiren ve onları yakından tanıyan sınıf öğretmenleri, çocukların zihinsel gelişimini ve psikolojisini takip eden, karşılaştıkları problemlere karşı danışmanlık yaparak çözüm üreten, sosyal ve duygusal açıdan doğru çocuk yetiştirme adına rehberlik yapan pedagog ve psikologlar ekibimizde yer almaktadır. Ayrıca çocukları için her zaman en iyisini isteyen anneler ve en çok kulak verdiğimiz öğrenciler ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm bu tecrübeler ışığında Çocukitap kutularımızın içeriğini oluşturmaya başladık. ’Kitapsız büyüyen çocuk susuz büyüyen ağaca benzer’’ sözünden yola çıkarak yemyeşil bir nesil yetiştirmek için yola çıktık.